- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

понеділок, 12 січня 2015 р.

В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ ВПРОВАДЖЕНА ЦЕНТРАЛІЗОВАНА ЛЮМПЕНІЗАЦІЯ (фото)

В Дніпропетровську централізовано і системно знищують архітектурно-історичні пам’ятки міста. З огляду на масштаби складається враження, що цей процес поставлено на потік. Мине ще трохи часу, і історичний центр Дніпропетровська перетвориться на суцільний паркувально-офісно-торгівельно-розважальний комплекс зі скла і бетону з притаманною Близькому Сходу мавзолейно-примітивною архітектурою.


Буквально через дорогу, навпроти Управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області, знаходиться унікальний комплекс лікарні Червоного Хреста побудований у 1910 році з ініціативи останнього ватажка катеринославського дворянства, мецената князя Урусова, який очолював місцеве управління товариства Червоного Хреста в Катеринославі.
Комплекс лікарні проектував і будував катеринославський архітектор Георгій Панафутін. Відкрили лікарню 30 грудня 1910 року. На ті часи цей лікарняний комплекс був передовим медичним закладом, укомплектований найсучаснішим на той час обладнанням.
Комплекс лікарні Червоного Хреста був досить великим і займав значну частину кварталу між Великою Базарною вулицею (тепер вулиця Чкалова) і вулицею Костомаровською (тепер вулиця Щорса).
На розі Костомаровської і Первозванівської знаходилася аптека, яка належала лікарні Червоного Хреста.
Наприкінці травня 2012 року на другому поверсі кутової будівлі сталася пожежа (підпал), завалилося перекриття і будинок фактично залишився без даху. В такому стані він і помирає зараз, а разом з ним і наша історична спадщина.
Що ми залишимо своїм нащадкам? Торгівельно-розважальні комплекси?!?!?

Матеріал підготував + ФОТОРЕПОРТАЖ: Сергій Філіпенко 

Я пам’ятаю кутову будівлю ще такою:


Мої діти «милуються» ось цим:

Немає коментарів:

Дописати коментар

- Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Стаття 81. Цивільного кодексу України -