- Територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Стаття 60. Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” -

субота, 31 січня 2015 р.

«СТРАТИТИ НЕ МОЖНА ПОМИЛУВАТИ» - ДЕ ПОСТАВИТИ «КОМУ ЗАКОНУ»?

Не треба бути юристом для того, щоб вміти відрізняти чорне від білого. Мати освіту, і бути досвіченим – дві різнополярні величини. Офіційні відповіді на наші інформаційні запити інколи змушують мене «ридати» від напалму людського невігластва – відсутності знань у своїй юридичній площині.

Як по іншому можна тлумачити наступне: «Відповідно до статті 6., Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА села, селища, міста.

   У містах з районним поділом ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ РАЙОНІВ у містах діють як СУБЄКТИ ПРАВА ВЛАНОСТІ».
  Або ось це: «Відповідно до статті 16., всі ОРГАНИ МІЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ Є ЮРИДИЧНИМИ ОСОБАМИРішення про наділення міських рад правами щодо управління майном і фінансовими ресурсами, які є у власності територіальних громад районів у містах, приймається на  МІСЦЕВИХ РЕФЕРЕНДУМАХ  відповідних  РАЙОННИХ У МІСТАХ  ГРОМАД».

Прочитав вищевикладене, чорне по білому, я зрозумів наступне: в моєму рідному Дніпропетровську, має бути утворено і зареєстровано вісім (відповідно до кількості районів у місті) ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД, які є власниками всього майна і фінансових ресурсів в межах географічно-юридично-господарських кордонів своїх територій, з відповідними банківськими реквізитами, печатками та іншими атрибутами власника - реєстрами власності та власників. Після чого, власник (територіальна громада) на місцевому референдумі вирішує питання про наділення ними створених міських рад (представницьких органів) правами щодо управління майном і фінансовими ресурсами за умови звітності і прозорості.

Пропоную до «вивчення» варіанти відповідей (фото) держустанов на наш змістовний інформаційний  запит.

Матеріал підготував: Сергій Філіпенко

Дніпропетровська обласна рада:


Дніпропетровське міське управління юстиції:


Головне управління юстиції у Дніпропетровській області (тут хоча б надали перелік зареєстрованих статутів територіальних громад у Дніпропетровській області): 
Немає коментарів:

Дописати коментар

- Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Стаття 81. Цивільного кодексу України -