- Український народ як носій суверенітету і єдине джерело влади може реалізувати своє право визначати конституційний лад в Україні шляхом прийняття Конституції України на всеукраїнському референдумі - з Рішення КСУ № 6-рп/2005 від 05.10.2005. Умисне невиконання службовою особою рішення ЄСПЛ, рішення КСУ та умисне недодержання нею висновку КСУ - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років – ч. 4 ст. 382 КК України -

неділя, 11 червня 2023 р.

Суддя Ольга Чайкіна поскаржилася на тиск з боку правозахисника «Багнет Нації»

 

Вища рада правосуддя 27 квітня 2023 року звернулась до Офісу Генерального прокурора для перевірки обставин подій, що сталися у лютому-березні в Дзержинському районному суді міста Кривого Рогу.

Нагадаємо, що як вже повідомляла «Судово-юридична газета», у квітні 2023 року голова Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Ольга Чайкіна повідомила у ВРП про агресивні дії щодо неї з боку громадянина Віталія Оніщенка.  

Віталій Оніщенко є позивачем у цивільній справі про відшкодування шкоди, завданої протиправним відключенням електроенергії на об’єкті підприємницької діяльності, відновлення права на ведення господарської діяльності, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Разом з тим, Віталій Оніщенко вважає себе правозахисником громадської організації «Багнет нації» - своєрідної структури, яка зазначає про те, що українські суди, як і органи державної влади та правоохоронні органи, є нелегітимними.

В Дніпропетровській області організація відома періодичними «атаками», зокрема, на суди з метою «довести» незаконність їх існування, а також спробами збору персональних даних суддів. 

У 2022 році суддя Ольга Чайкіна, відкриваючі провадження, постановила здійснювати розгляд справи вказаного позивача в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, тобто суд визначив, що явка сторін не є обов’язковою. Втім, відсутність належного сповіщення відповідача тоді унеможливила швидкий розгляд справи по суті, внаслідок чого судове засідання у заплановані строки не відбулося.

Як повідомила в Раду правосуддя Ольга Чайкіна, перебуваючи у лютому в Дзержинському райсуді, Віталій Оніщенко зайшов до приймальні судді, де влаштував сварку з помічником судді та досить агресивно вимагав пояснити суть прийнятого суддею рішення.  

Позивачу роз’яснили, що відкладення розгляду його справи було пов’язане з відсутністю відомостей про належне сповіщення відповідача та відсутності внаслідок цього відзиву на позовну заяву.

Втім, позивач виявився незадоволеним роз’ясненнями помічника судді.

Дочекавшись суддю в коридорі суду, позивач в зухвалій формі почав вимагати пояснень вже від самої Ольги Чайкіної. Після цього чоловік спробував притиснути суддю до стіни коридору, ймовірно, з метою вчинення психологічного тиску.

Через деякий час чоловік знов побачив Ольгу Чайкіну в коридорі суду та знов почав чіплятись до судді.

У подальшому, учасник процесу, вочевидь, вирішив створити підстави для усунення Ольги Чайкіної від розгляду справи та продовжив провокувати конфлікти з суддею.

Так, 27 березня 2023 року в судовому засіданні він заявив, що це суддя Ольга Чайкіна напала на нього в коридорі суду, а відтак він змушений заявити їй відвід.

30 березня збори суддів Дзержинського райсуду Кривого Рогу вирішили звернутись до Вищої ради правосуддя з повідомленням про втручання в здійснення правосуддя.

Одночасно з цим, на зазначених зборах Ольга Чайкіна була обрана головою суду.

Дізнавшись про це, чоловік почав робити щодо судді дискредитуючи дописи в соціальних мережах.

З огляду на зазначені події Ольга Чайкіна звернулася до ВРП з проханням вжити заходів, які необхідні для забезпечення незалежності судді та авторитету правосуддя.

Служба судової охорони підтвердила, що 28 лютого Віталій Оніщенко у приміщенні Дзержинського райсуду намагався чинити тиск на суддю, внаслідок чого його було попереджено про недопустимість протиправних дій. У підсумку, у супроводі працівників ССО Віталій Оніщенко покинув суд.

«Обставини, повідомлені суддею, можуть свідчити про втручання у здійснення правосуддя. Вважаю, що наявні підстави для вжиття відповідних заходів», – зазначив 27 квітня член ВРП, доповідач по зверненню судді Сергій Бурлаков.

У підсумку, «за» звернення до Офісу Генерального прокурора щодо перевірки в порядку встановленому Кримінальним процесуальним кодексом обставин подій в Дзержинському райсуді Кривого Рогу, проголосували усі 14 присутніх членів Вищої ради правосуддя.

Автор: В’ячеслав Хрипун

https://sud.ua/uk/news/publication/268796-istets-reshil-rasskazat-sude-kak-rassmatrivat-delo-no-poluchil-tolko-nepriyatnosti?fbclid=IwAR3nVpziwdJlrFBqcIpE6Q2LxalzHZUSSuUVaxdgwSulY7EvtQqPNVRRmAc















Немає коментарів:

Дописати коментар

Правові гіпотези БАР-гільдії

- Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Стаття 81. Цивільного кодексу України -