ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
25 грудня 2024 року Справа №160/29241/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Царікової О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпрі заяву Філіпенка Олександра Сергійовича про відвід судді в адміністративній справі № 160/29241/24 за позовною заявою Філіпенка Олександра Сергійовича до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
04.11.2024 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Філіпенка Олександра Сергійовича до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому позивач просить:
- відновити порушені конституційні права і свободи на отримання публічної інформації шляхом визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень з назвою “Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки” (код ЄДРПОУ: 08353525) протиправною та зобов’язати вчинити певні дії, а саме:
- надати в паперовому і електронному вигляді повну, розлогу, змістовну відповідь (разом з копіями запитуваних документів) по суті запитань зазначених в інформаційному запиті, раніше спрямованому до установи з назвою “Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки” (від 21 жовтня 2024 року), на який було надано неповну відповідь.
20.12.2024 до суду від Філіпенка О.С. надійшла заява про відвід судді Калугіної Н.Є., зі змісту якої судом встановлено, що позивачем заявлено відвід судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Калугіній Наталії Євгенівні від розгляду справи №160/29241/24 як “особі, яка свідомо перебуває на неутвореній, згідно до вимог Конституції України посаді судді (а не професійного судді), в неутвореному в конституційний спосіб Дніпропетровському окружному адміністративному суді, де зазначена особа здійснює судочинство у відсутність відповідного профільного закону, та одночасно здійснює правосуддя, через узурпацію реалізації цього права українським народом, який має втілювати дане конституційне право виключно через присяжних та народних засідателів. Зазначене, в своїй сукупності, викликає обґрунтовані сумніви не тільки в неупередженості та об’єктивності даної судді, а й у її фаховості як професійного юриста, та є беззаперечним свідченням її рішучості до виконання злочинних наказів та розпоряджень".
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.12.2024 визнано заяву Філіпенка Олександра Сергійовича про відвід судді в адміністративній справі № 160/29241/24 за позовною заявою Філіпенка Олександра Сергійовича до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, визнано необґрунтованою.
Передано заяву про відвід разом з матеріалами позовної заяви по справі №160/29241/24 для визначення складу суду в порядку ст. 31 КАС України для вирішення питання про відвід судді.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.12.2024 заява про відвід головуючого у справі передана на розгляд судді Царікової О.В.
Відповідно до ч. 8 ст.40 КАС України суддя, якому передано на вирішення заяву про відвід, вирішує питання про відвід в порядку письмового провадження. За ініціативою суду питання про відвід може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід.
В обґрунтування поданої заяви позивач зазначив, що відвід заявлено судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Калугіній Наталії Євгенівні від розгляду справи №160/29241/24 як “особі, яка свідомо перебуває на неутвореній, згідно до вимог Конституції України посаді судді (а не професійного судді), в неутвореному в конституційний спосіб Дніпропетровському окружному адміністративному суді, де зазначена особа здійснює судочинство у відсутність відповідного профільного закону, та одночасно здійснює правосуддя, через узурпацію реалізації цього права українським народом, який має втілювати дане конституційне право виключно через присяжних та народних засідателів. Зазначене, в своїй сукупності, викликає обґрунтовані сумніви не тільки в неупередженості та об’єктивності даної судді, а й у її фаховості як професійного юриста, та є беззаперечним свідченням її рішучості до виконання злочинних наказів та розпоряджень".
Суд, дослідивши подану позивачем заяву про відвід судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Калугіної Н.Є., зазначає таке.
За змістом приписів Кодексу адміністративного судочинства України, процесуальною гарантією забезпечення безсторонності та об`єктивності суду є право відводу (самовідводу). Підстави для відводу (самовідводу) судді наведені у ст.36 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ч.1 ст.36 КАС України, судця не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу):
1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі;
2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи;
3) якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді;
5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу.
Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 36 КАС України, суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Частиною 4 ст. 36 КАС України встановлено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 39 КАС України за наявності підстав, зазначених у статтях 36- 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід. За цими самими підставами їм може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Аналіз вказаних норм свідчить про те, що КАС України чітко визначені підстави для відводу (самовідводу) судді, при цьому також визначено порядок здійснення такого відводу (самовідводу).
Надаючи оцінку обґрунтованості доводів про наявність правових підстав для відводу головуючого судді Калугіної Н.Є., суд зазначає, що заявлений відвід, обґрунтований тим, що на думку позивача, суддя перебуває на неутвореній, згідно до вимог Конституції України посаді судді (а не професійного судді), в неутвореному в конституційний спосіб Дніпропетровському окружному адміністративному суді, де зазначена особа здійснює судочинство у відсутність відповідного профільного закону, та одночасно здійснює правосуддя, через узурпацію реалізації цього права українським народом, який має втілювати дане конституційне право виключно через присяжних та народних засідателів. Зазначене, в своїй сукупності, викликає обґрунтовані сумніви не тільки в неупередженості та об’єктивності даної судді, а й у її фаховості як професійного юриста, та є беззаперечним свідченням її рішучості до виконання злочинних наказів та розпоряджень".
Однак, вказані обставини не можуть бути підставою для відводу судді по цій справі, адже не передбачені ст. 36 КАС України.
Відповідно до ч.12 ст.40 КАС України, за результатами вирішення заяви про відвід суд постановляє ухвалу.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 36, 39, 40, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні заяви Філіпенка Олександра Сергійовича про відвід судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Калугіної Н.Є. в адміністративній справі № 160/29241/24 за позовною заявою Філіпенка Олександра Сергійовича до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та не оскаржується. Заперечення на ухвалу може включаться до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О. В. Царікова
Хронологія даного питання:
В Дніпрі "лютують" терцентри комплектування? Швидка правова
допомога вже мчить...
Юлія Щербак: СИНЕЛЬНИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ТЦК та СП. З ким ми маємо справу?
В Дніпрі ТЦК змушує сплатити штраф на рахунок приватної юрособи
ТЦК не є правонаступниками військоматів, адже останні не утворювались
відповідно до КУ
СКАСОВУЄМО ПОСТАНОВУ ВОЄНКОМА-ФАНТОМА – відео 2, ухвала і заява
Суддя Черкез визначив ДніпроОТЦК відповідачем у справі про скасування
постанови - ухвала
Суддя Черкез скасував постанову недовоєнкома Дніпра - рішення
Запит до ОТЦК та СП Дніпра. Впевнені, що на часі!
Як притягнути ТЦК-ашників до відповідальності? Через моральну і
матеріальну! – позов до суду
А чи належний склад суду в справі по ТЦК та СП Дніпра?
Встановлюємо належний склад суду в справі по ТЦК та СП Дніпра
Встановлення належного відповідача в справі по ТЦК та СП Дніпра
Заява про виправлення описок в ухвалі про виправлення описок в справі по
ТЦК та СП Дніпра
Запит до МІНОБОРОНИ через ігнорування звернень ТЦК та СП Дніпра
Через суд звертаємось до ТЦК та СП Дніпра як до свідка)))
«Фігове листя» від МІНОБОРОНИ – відповіді на запит
Як «суддя» стала АДвоКАТом у ДніпроОТЦК та СП – ухвала і рішення
Чудопалової С. В.
АПЕЛЯЦІЯ по ТЦК та СП у Дніпрі ВІДЕО 1 і заява
АПЕЛЯЦІЯ по ТЦК та СП у Дніпрі ВІДЕО 2 і заява
АПЕЛЯЦІЯ по ТЦК та СП у Дніпрі ВІДЕО 3 і заява
АПЕЛЯЦІЯ по ТЦК та СП у Дніпрі ВІДЕО 4 і заява
АПЕЛЯЦІЯ по ТЦК та СП у Дніпрі ВІДЕО 5 і заява
Ці зламалися, несіть нових! – відвід колегії ДАС (відео 1 + заява з
додатками)
Ці зламалися, несіть нових! – відвід колегії ДАС (відео 2 + заява з
додатками)
Ці зламалися, несіть нових! – відвід колегії ДАС (відео 3 + заява з
додатками)
Ці зламалися, несіть нових! – відвід колегії ДАС (відео 4 + заява з
додатками)
Ці зламалися, несіть нових! – відвід колегії ДАС (відео 5 + заява з
додатками)
Ці зламалися, несіть нових! – відвід колегії ДАС (відео 6 + заява з
додатками)
Ці зламалися, несіть нових! – відвід колегії ДАС (відео 7 + заява з
додатками)
Відвід колегії в справі по ТЦК та СП Дніпра - відео і заява
Суд зобов’язав ТЦК та СП Дніпра відшкодувати моральну і матеріальну шкоду
- постанова
Адмінпозов
до ТЦК та СП Дніпра щодо ненадання публічної інформації - заява
Відвід
судді Луніної О. С. в справі по ТЦК та СП - заява
Перше
виконавче провадження на ТЦК та СП Дніпра
Другий
відвід судді ДОАС Луніної в справі по ТЦК та СП Дніпра
Держстат і
ЄДР про Оболонський РТЦК та СП в рамках журналістського розслідування
Відхиливши
два відводи стала адвокатом у ТЦК - рішення судді ДОАС Луніної О. С.
Апеляція на
трансформацію судді на адвоката ТЦК - засновано на реальних подіях))
Апеляція на
трансформацію судді у адвоката ТЦК - засновано на реальних подіях))
Залишилось
недослідженим судом: воєнний або надзвичайний стан
Залишилось
недослідженим судом: НЕКОНСТИТУЦІЙНА ПРИРОДА ТЦК та СП
Заява про
злочин на начальника ТЦК та СП в Дніпрі
Скарга
слідчому судді щодо невнесення до ЄРДР заяви на ТЦК та СП Дніпра
Витяг з ЄДР
про МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ на 19.03.2024 року
Встановлюємо
конституційну правосуб'єктність "судді" Луніної О. С.
Клопотання
про приєднання матеріалів до кримінальної справи по ТЦК Дніпра
Скарга на
бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей до ЄРДР
Детально
про юросіб правонаступником яких виступає МІНОБОРОНИ
Справа по
ТЦК: відвід головуючого Семененка Я. В. 07.05.2024 - відео + клопотання + заява
У ВП не
видають ЄРДР по ТЦК - викликаємо СОГ
Заява на
слідчого через фальшування відомостей в ЄРДР - відео + заява
Невнесення
відомостей до ЄРДР - скарга слідчому судді
Запит від
«Багнет Нації» щодо закону про мобілізацію
Повторний
запит до ВРУ з приводу закону про мобілізацію
Запит до
МІН'ЮСТУ щодо закону про мобілізацію
Відповіді
від ВРУ, ОПУ і МІН’ЮСТУ щодо закону про мобілізацію
Запит від
ГО ОПГ "Багнет Нації" до ТЦК та СП і ВЛК Дніпра
Копія
еталонного тексту закону № 3633-ІХ зареєстрованого Мін’юстом
Заборона
передачі персоналки до ТЦК та СП - заява до роботодавця
Справа по
ТЦК та СП Дніпра: відвід колегії суддів ТААС
Копія
еталонного тексту закону № 3696-ІХ (про адмінштрафи для ухилянтів)
зареєстрованого Мін’юстом
Судове
засідання у справі по ТЦК та СП Дніпра 11.06.2024 - відео
Апеляція
скасувала незаконне рішення по ТЦК та СП Дніпра 09.07.2024 - відео і заяви про
відвід
Протиправна
бездіяльність = четвертий позов до ТЦК та СП Дніпра
Досить чудити давайте судити
або трохи про суддю Чудопалову у справі по ТЦК та СП Дніпра
Перший відвід судді
Чудопалової у справі по ТЦК та СП Дніпра
Низка заяв у справі по ТЦК та
СП Дніпра від 16.09.2024
Як однією ухвалою
"забанити" дві заяви про відвід - практика судді Безрук Т. В.
Третій відвід судді
Чудопалової у справі по ТЦК та СП Дніпра
Низка заяв у справі по ТЦК та
СП Дніпра від 23.09.2024
Низка заяв у справі по ТЦК та
СП Дніпра від 02.10.2024
Суддя Білик не відвела суддю
Чудопалову у справі по ТЦК та СП Дніпра - ухвала
Заява по 206-й КПК щодо незаконного тримання
людини під вартою
Суддя Дружинін не відвів
суддю Чудопалову у справі по ТЦК та СП Дніпра - ухвала
Надайте мені читабельну
повістку - запит до Дніпро ОТЦК та СП
Рішення у справі по ТЦК та СП
Дніпра - повний текст
П’ятий позов до ТЦК та СП
Дніпра або: «Закон – один для всіх!» - позовна заява
Запит по судді Калугіній у
справі по ТЦК та СП Дніпра
Відвід судді ДОАС Калугіної
Н. Є. у справі по ТЦК та СП Дніпра
Рішення судді Должко С. Р. в
публікації: Тисну Вашу руку, пане Суддя!!! ТЦК не є складовою структури ЗСУ –
виправдувальний вирок для «ухилянта» від мобілізації
Яка «хуцпа» оскаржує вирок судді Должка?
«Багнет Нації» в підтримку вироку судді Должка С. Р. – запит до
прокуратури
Вирок судді Должко скасували і направили на повторний розгляд в першу
інстанцію - неповне відео
Ухвала
апеляції на вирок судді Должка С. Р. - текст з ЄДРСР
В касації
на апеляцію про скасування вироку судді Должко С. Р., відмовлено - ухвала ВС
Справу
"Зінківського ухилянта" призначено на повторний розгляд - ухвала
ДБР
«мутить» справу проти судді Должко С. Р.
Микола
Гольбін про справу зінківського ухилянта - відео + рішення судів
Читайте також: Функції військоматів перебрали на себе приватні, комерційні установи? -
документи
Реєстраційна картка ЮО «МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ»
З переляку, здуру, чи по п’яні: що напідписував яник?
Міноборони як суб’єкт господарювання з кодом ЄДРПОУ: 00034022
Знищення незалежності Держави через неконституційні органи влади –
документи свідчать
А ВИ ЗНАЛИ, ЩО МІН’ЮСТ БРЕШЕ???
Ще трохи, і я зареєструю свій, приватний суд. А краще - міністерство
фінансів)))
Тепер «нацгвардійці» Дніпра попереджені, що вони утворені незаконно -
документи
Міністерство охорони здоров’я України, як приватне підприємство –
документи
Витяг з ЄДРПОУ про ЮО ПОДІЛЬСЬКИЙ РВК станом на 11.01.2023 року
Витяг з ЄДРПОУ про ЮО ДАРНИЦЬКИЙ РТЦК та СП станом на 10.01.2023 року
Закон про кримінальну відповідальність військових - ФІКЦІЯ!!!
Звернувся із запитом до ТЦК та СП? Отримай повістку)))…
Офіційно - не існує: відомості про Київський міський ТЦК та СП
ФОТОКОПІЯ ПОСТАНОВИ КМУ ПРО ТЦК ТА СП НА САЙТІ «БАГНЕТ НАЦІЇ»
Держстат і ЄДРПОУ про Київський обласний військовий комісаріат
В ПОШУКАХ ПРАВОСУБ’ЄКТНОСТІ ТЦК та СП – мулька від КМУ
В ПОШУКАХ ПРАВОСУБ’ЄКТНОСТІ ТЦК та СП – мулька від МІНОБОРОНИ
ПОСТАНОВА КМУ ПРО ПОРЯДОК ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ПРИЗОВНИКІВ,
ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ ТА РЕЗЕРВІСТІВ
Волають про спасіння їхніх душ, викрадені ТЦК-ашниками чоловіки. Змушені
реагувати…
Уповноважений ВРУ відреагував на дії ТЦК-ашників Дніпра - документ
Про свавілля ТЦК-ашників і правоохоронців у Чернівцях – відео і документи
(матеріал оновлюється)
Андрій Карпович про питання правосуб'єктності ТЦК та СП
Військомат… ТЦК… Дивись, не переплутай, Кутузов!
У деяких ТЦК відсутня процесуальна дієздатність – ухвала Верховного Суду
Ще один випадок приховування злочинів ТЦК та СП ЦНАПівцями
Про «родинні зв’язки» МІНОБОРОНИ з ТЦК та СП – витяг з ЄДРПОУ про
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Повертаючись до теми ТЦК і повісток – запити і відповіді
ГЕНОЦИД УКРАЇНЦІВ в "особливий період" ЕПІЗОД 3 частина 1 -
відео ГО ОПГ "Багнет Нації Чернівці"
ГЕНОЦИД УКРАЇНЦІВ в особливий період ЕПІЗОД 3 частини 2 та 3 ВИЗВОЛЕННЯ -
відео
Андрій
Карпович: ТЦК - незаконне воєнізоване формування ст.260ККУ - відео
Віталій
Піковський: лікбез для ТЦКашників - відео
Ярослав
Косарев поліція і ТЦК збір персоналки за вигаданих причин - відео 1 і 2
Приклад
дистанційної правової допомоги щодо незаконної мобілізації і повісток - відео
Заборонити
ТЦК і освітянам маніпуляції з персональними даними – переписка із самозванцями
Відомості з
ЄДРПОУ про МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ станом на 30.12.2023
На запит до
ТЦК відповіла військова частина?))
Держстат і
ЄДР про Голосіївський РТЦК та СП в рамках журналістського розслідування
Держстат і
ЄДР про Деснянський РТЦК та СП в рамках журналістського розслідування
Держстат і
ЄДР про Дніпровський РТЦК та СП в рамках журналістського розслідування
Держстат і
ЄДР про Оболонський РТЦК та СП в рамках журналістського розслідування
Чернівці:
найкоротша розмова з ТЦКунами
Відмова від
отримання повістки не створює склад адмінправопорушення - рішення суду
Суд визнав
незаконним утримання "ухилянта" у розподільчому центрі Миколаївського
ОТЦК та СП - ухвала
Суд
скасував адмінштраф за неоновлення даних в ТЦК та СП - рішення
Посилань на
інфосистему «Оберіг» чинне законодавство не містить - рішення суду
«СЛУЖБОВЕ
ПОСВІДЧЕННЯ» уповноваженої особи від ТЦК та СП: на що варто звернути увагу
На шляху до тоталітарної
демократії – журналістське розслідування Миколи Тивонюка
Напад ТЦКашників на
журналіста Піковського внесуть до ЄРДР - ухвала Житомирського апеляційного суду
Читайте також: Надзвичайний стан: де-юре, а не де-факто?
Навіщо дублювати укази вже затверджені законами?
Проблеми правового регулювання понять «воєнний стан», «стан війни» та
«воєнний час»
Кабмін встановив порядок застосування цивільними особами вогнепальної
зброї
«Воєнний стан» - панацея від «карантину»?
«Воєнний стан» продовжено іще на 30 діб – відповідний указ і закон
Андрій Карпович про правосуддя в умовах воєнного стану - відео
Тероборона виконуватиме завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій
ВРУ вимагає визнати РФ державою-спонсором тероризму
До парламенту внесено проект ЗУ про примусове вилучення об’єктів права власності
РФ в Україні
В Україні строк проведення загальної мобілізації продовжать на 90 діб –
законопроект № 7390
Можливо знадобиться «відмахуватись» від знахабнілих комунальників – копії
указів про НС і ВС
Реєстраційна картка ЮО «МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ»
Реєстраційна картка ЮО «АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ
УКРАЇНИ»
Реєстраційна картка ЮО «ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ»
Юрій Котов: АРМІЯ. ВІДМОВА від служби з переконань - відео
Про одну "несуттєву" описку в документах державної ваги
Від теорії
до практики з ГО ОПГ «Багнет Нації». Ніхто не відсидиться під корягою)))
12.04.2024
Від теорії
до практики з ГО ОПГ «Багнет Нації». "Закон" прийнято, що далі?!
19.04.2024
Микола
Гольбін про справу зінківського ухилянта - відео + рішення судів
ТЦК не має
права затримувати людей - рішення суду
Не оновив
дані - і що? - рішення суду
Штраф від
ТЦК в 17000 грн. скасовано - рішення суду
Читайте також: Газету «Багнет Нації» зареєстровано – копія свідоцтва
Першу річницю утворення ГО ОПГ «Багнет Нації» відзначили першим випуском
власної газети
Збираємо кошти на перший тираж газети «Багнет Нації»
«Екстрений» і «Спеціальний» випуски газети «Багнет Нації»: ми публікуємо
те, про що мовчать інші
Новий номер газети «Багнет Нації», як додаток до запиту, заяви,
клопотання на правоздатність
Збираємо на друк нових випусків газети "Багнет Нації" -
оголошення
П’ятий випуск газети «Багнет Нації»
«Картахенський протокол про біобезпеку»: читаємо поміж рядків – шостий
випуск газети «Багнет Нації»
Сьомий випуск газети «Багнет Нації» матиме вкладиш у вигляді шаблону
заяви про злочин на роботодавця
Катехізис єврея СРСР українською – восьмий випуск газети «Багнет Нації»
КОРОТКО ПРО ОРГАНИ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ (ОСНи) – десятий випуск
газети «Багнет Нації»
Поновлення на роботі за рішенням суду – одинадцятий випуск газети «Багнет
Нації»
ВІДВІД ВСІЄЇ СУДОВОЇ СИСТЕМИ… - тринадцятий випуск газети «Багнет Нації» від
22.02.2022
Благодійному друкованому виданню (газеті) «Багнет Нації» півтора роки –
п’ятнадцятий випуск
ПРОФЕСІЙНИЙ СУДДЯ – ВИМОГА КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ – шістнадцятий випуск
газети «Багнет Нації»
СУД ВСТАНОВЛЕНИЙ ЗАКОНОМ – сімнадцятий випуск газети «Багнет Нації»
МИ МУСИМО ВИКОНАТИ КОНСТИТУЦІЮ! - вісімнадцятий випуск газети «Багнет
Нації»
Людина є скарбом Природи… - дев’ятнадцятий випуск газети «Багнет Нації»
(з додатком)
Волевиявлення: Жити по совісті… - двадцятий випуск газети «Багнет Нації»
(з додатками)
Авторське Волевиявлення Олександра – двадцять перший випуск газети «Багнет
Нації»
Унікальні конституційні хроніки (початок) – двадцять другий випуск газети
«Багнет Нації»
Діти – майбутнє правової держави – двадцять третій випуск газети «Багнет
Нації»
Забороняємо медичні експерименти над Людиною – двадцять п’ятий випуск
газети «Багнет Нації»
Перша
редакція чинної Конституції України – двадцять сьомий випуск газети «Багнет
Нації»
Конвенція
про захист від насильницьких зникнень – тридцятий випуск газети «Багнет Нації»
«Суд знає
закони» – тридцять перший випуск газети «Багнет Нації»
ЗАХИСТИ СВОЇ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ
(коротко про актуальне) – тридцять третій випуск газети «Багнет Нації»
ТВОЄ ПРАВО НА ІНФОРМАЦІЮ –
тридцять п’ятий випуск газети «Багнет Нації»
Право на свободу та особисту
недоторканність – тридцять шостий випуск газети «Багнет Нації»
ВСІ ВИПУСКИ ГАЗЕТИ
«БАГНЕТ НАЦІЇ»:
газета Багнет нації - Google Drive
Авторський проект Сергія
Філіпенка:
а що ж по факту? - випуск 1 (замість Держави - КОРПОРАЦІЯ!)
а що ж по факту? – випуск 2 (замість Конституції - УЗУРПАЦІЯ!)
а що ж по факту? - випуск 3 (замість норм права - юридична КАЗУЇСТИКА!)
а що ж по факту? - випуск 4 (замість держслужбовців - біометрики,
апатриди та ЖЗО!)
а що ж по факту? - випуск 5 (замість ПАРЛАМЕНТУ - якась АБРАКАДАБРА!)
а що ж по факту? – випуск 6 (замість НАРДЕПІВ – ПОЛІТПРОЕКТИ!)
а що ж по факту? – випуск 7 (замість юридичної сили НПА – ТУАЛЕТНИЙ
ПАПІР!)
а що ж по факту? – випуск 8 (замість ПУБЛІЧНОГО – ПРИВАТНЕ!)
Підтримати правозахисну
діяльність і друк благодійного видання (газети) ГО ОПГ «Багнет Нації» можна
переказом на картрахунок ПриватБанку № 4731 2196 4570
7633 на ім’я Сергія Філіпенка
Інформація від правління
БН: https://t.me/pravlinnyagoopgbn
Телеграм: https://t.me/bagnetnacii
Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/bagnetnacii
Сайт: http://bagnetnacii.blogspot.com
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ
ОКРУЖНИЙ АДМІНСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
23 грудня 2024 року
Справа №160/29241/24
Дніпропетровський окружний
адміністративний суд у складі головуючого судді Калугіної Н.Є. розглянувши за
правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у
письмовому провадженні) заяву ОСОБА_1 про відвід судді в адміністративній
справі №160/29241/24 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання
бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до
Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом,
в якому просить суд:
- відновити порушені
конституційні права і свободи на отримання публічної інформації шляхом визнання
бездіяльності суб`єкта владних повноважень з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_1» (код
ЄДРПОУ: НОМЕР_1) протиправною та зобов`язати вчинити певні дії, а саме:
- надати в паперовому і
електронному вигляді повну, розлогу, змістовну відповідь (разом з копіями
запитуваних документів) по суті запитань зазначених в інформаційному запиті,
раніше спрямованому до установи з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_1» (від 21 жовтня 2024
року), на який було надано неповну відповідь.
Ухвалою Дніпропетровського
окружного адміністративного суду від 09.12.2024 прийнято позовну заяву до
розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Повідомлено сторін, що розгляд справи відбудеться без повідомлення (виклику)
учасників справи у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного
суду.
Так, 20.12.2024 засобами
поштового зв`язку до суду надійшла заява ОСОБА_1 про відвід судді, в якій
позивачем заявлено відвід судді Дніпропетровського окружного адміністративного
суду Калугіної Наталії Євгенівни від розгляду справи № 160/29241/24 "як
особі, яка свідомо перебуває на неутвореній, згідно до вимог Конституції
України посаді судді (а не професійного судді), в неутвореному в конституційний
спосіб Дніпропетровському окружному адміністративному суді, де зазначена особа
здійснює судочинство у відсутність відповідного профільного закону, та
одночасно здійснює правосуддя, через узурпацію реалізації цього права
українським народом, який має втілювати дане конституційне право виключно через
присяжних та народних засідателів. Зазначене, в своїй сукупності, викликає
обґрунтовані сумніви не тільки в неупередженості та об`єктивності даної судді,
а й у її фаховості як професійного юриста, та є беззаперечним свідченням її
рішучості до виконання злочинних наказів та розпоряджень.".
Дослідивши підстави для
відводу, викладені в заяві про відвід судді, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини
першої статті 7 Закону
України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VIII,
кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки
незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.
Завданням адміністративного
судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у
сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та
інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку
суб`єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС
України).
Частиною 1 статті 129
Конституції України встановлено, що суддя, здійснюючи правосуддя,
є незалежним та керується верховенством права.
Відповідно до статті 36 КАС
України суддя не може брати участі в розгляді
адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу):
1) якщо він брав участь у
справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат,
секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим
учасникам справи в цій чи іншій справі;
2) якщо він прямо чи
опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи;
3) якщо він є членом сім`ї
або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син,
дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи
усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб)
сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні
або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді,
який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
4) за наявності інших
обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді;
5) у разі порушення порядку
визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31
цього Кодексу.
До складу суду не можуть
входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя
(частина третя статті 36 КАС
України).
Згідно із частиною першою,
другою статті 39 КАС
України за наявності підстав, зазначених у статтях 36-38
цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання,
експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід. За цими самими
підставами їм може бути заявлено відвід учасниками справи.
Відвід (самовідвід) повинен
бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником
справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку
підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа
розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід
(самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про
підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу
вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про
таку підставу (частина третя статті 39 КАС
України).
В обґрунтування поданої
заяви про відвід зазначено, що суддя, який розглядає справу одноособово, діє як
суд. Водночас частиною першою статті 26
Закону України від 12 травня 2015 року № 389- VIII «Про правовий
режим воєнного стану» встановлено, що правосуддя на території, на
якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. Створення надзвичайних та
особливих судів не допускається (ч.4 ст.26 ЗУ № № 389- VIII).
Як зазначено позивачем у заяві, прискіпливе вивчення наявних копій документів
та відомостей про реєстрацію юридичної особи приватного права з назвою «Дніпропетровський
окружний адміністративний суду» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб,
фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДРПОУ) є
переконливим підтвердженням того, що зазначений суб`єкт господарювання з кодом
ЄДРПОУ: 34824364 та класифікатором видів економічної діяльності КВЕД 84.23
(діяльність у сфері юстиції та правосуддя) ніколи не утворювався як державний
орган судової гілки влади відповідної конституційної системи судоустрою, з
відповідною конституційною адміністративно-територіальною юрисдикцією
Самостійної української держави України. Позивач, а також його представник -
Філіпенко С.В. у заяві про відвід судді наголосили, що " Калугіна Наталія
Євгенівна є фаховим юристом, та як порядна людина, має конституційний обов`язок
не виконувати явно злочинні розпорядження чи накази (згідно ч.1 ст.60 КУ),
повинна неухильно додержуватися Конституції
України та законів України, не посягати на права і
свободи, честь і гідність інших людей (згідно ч.1 ст.68 КУ), а також має повне
право на вільний вибір і зміну роду занять (згідно ч.1 ст.312 ЦК
України). Водночас її ( Калугіної Н. Є.) свідоме,
добровільне перебування на неутвореній згідно Конституції
України посаді судді неутвореного в конституційний
спосіб суду, є беззаперечною ознакою її готовності до виконання явно злочинного
розпорядження чи наказу, що безумовно викликає обґрунтовані сумніви в
неупередженості та об`єктивності судді, а також її фаховості, як професійного
юриста, але непрофесійного судді.".
Суд зазначає, що згідно зі статтею 124
Конституції України, правосуддя в Україні здійснюють виключно
суди. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими
органами чи посадовими особами не допускаються. Юрисдикція судів поширюється на
будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених
законом випадках суди розглядають також інші справи.
Статтею 125
Конституції України визначено, що судоустрій в Україні будується
за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом. Суд
утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить
до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою
правосуддя. Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України.
Відповідно до закону можуть діяти вищі спеціалізовані суди. З метою захисту
прав, свобод та інтересів особи у сфері публічно-правових відносин діють
адміністративні суди. Створення надзвичайних та особливих судів не
допускається.
Відповідно до статті 126
Конституції України, незалежність і недоторканність судді
гарантуються Конституцією і
законами України. Вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється.
Правосуддя здійснюють
судді. У визначених законом випадках правосуддя здійснюється за участю
присяжних. Суддя не може належати до політичних партій, профспілок, брати
участь у будь-якій політичній діяльності, мати представницький мандат, обіймати
будь-які інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу, крім
наукової, викладацької чи творчої. На посаду судді може бути призначений
громадянин України, не молодший тридцяти та не старший шістдесяти п`яти років,
який має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності у сфері права
щонайменше п`ять років, є компетентним, доброчесним та володіє державною мовою.
Законом можуть бути передбачені додаткові вимоги для призначення на посаду
судді. Для суддів спеціалізованих судів відповідно до закону можуть бути
встановлені інші вимоги щодо освіти та стажу професійної діяльності (стаття 127
Конституції України).
Стаття 128
Конституції України встановлює, що призначення на посаду судді
здійснюється Президентом України за поданням Вищої ради правосуддя в порядку,
встановленому законом. Призначення на посаду судді здійснюється за конкурсом,
крім випадків, визначених законом.
Відповідно до статті 129
Конституції України, суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним
та керується верховенством права. Основними засадами судочинства є: 1) рівність
усіх учасників судового процесу перед законом і судом; 2) забезпечення
доведеності вини; 3) змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх
доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; 4) підтримання публічного
обвинувачення в суді прокурором; 5) забезпечення обвинуваченому права на
захист; 6) гласність судового процесу та його повне фіксування технічними
засобами; 7) розумні строки розгляду справи судом; 8) забезпечення права на
апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне
оскарження судового рішення; 9) обов`язковість судового рішення. Законом можуть
бути визначені також інші засади судочинства. Судочинство провадиться суддею
одноособово, колегією суддів чи судом присяжних.
Згідно зі ст.1 Закону
України «Про судоустрій і статус суддів»,
судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу влади
здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними законом. Судову
владу реалізовують судді та, у визначених законом випадках, присяжні шляхом
здійснення правосуддя у рамках відповідних судових процедур.
Суд, здійснюючи правосуддя
на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та
повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і
законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких
надана Верховною Радою України (ст.2 Закону України
«Про судоустрій і статус суддів»).
Частиною 1 статті 6 Закону
України «Про судоустрій і статус суддів» установлено,
що здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу.
Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і
законів України та на засадах верховенства права.
Відповідно до ч.1 ст.18 Закону
України «Про судоустрій і статус суддів» суди
спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських,
адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
Згідно з частинами 1, 4 статті 21
Закону України «Про судоустрій і статус суддів» місцевий
суд є судом першої інстанції і здійснює правосуддя у порядку, встановленому
процесуальним законом. Місцеві адміністративні суди розглядають справи
адміністративної юрисдикції (адміністративні справи).
Відповідно до ст.23 Закону
України «Про судоустрій і статус суддів»,
суддя місцевого суду здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним
законом, а також інші повноваження, визначені законом.
Статтею 54
Закону України «Про судоустрій і статус суддів» установлені
вимоги щодо несумісності.
Так, перебування на посаді судді
несумісне із зайняттям посади в будь-якому іншому органі державної влади,
органі місцевого самоврядування та з представницьким мандатом. Перебування на
посаді судді також несумісне із наявністю заборони такій особі обіймати посади,
щодо яких здійснюється очищення влади в порядку, визначеному Законом України
«Про очищення влади».
Суддя не може поєднувати
свою діяльність із підприємницькою, адвокатською діяльністю, обіймати будь-які
інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу (крім викладацької,
наукової чи творчої), а також входити до складу керівного органу чи наглядової
ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
Особи, які є власниками
акцій або володіють іншими корпоративними правами чи мають інші майнові права
або інший майновий інтерес у діяльності будь-якої юридичної особи, що має на
меті отримання прибутку, зобов`язані передати такі акції (корпоративні права)
або інші відповідні права в управління незалежній третій особі (без права
надання інструкцій такій особі щодо розпорядження такими акціями,
корпоративними або іншими правами, або щодо реалізації прав, які з них
виникають) на час перебування на посаді судді. Суддя може отримувати відсотки,
дивіденди та інші пасивні доходи від майна, власником якого він є.
Суддя не може належати до
політичної партії чи професійної спілки, виявляти прихильність до них, брати
участь у політичних акціях, мітингах, страйках. Перебуваючи на посаді, суддя не
може бути кандидатом на виборні посади в органах державної влади (крім судової)
та органах місцевого самоврядування, а також брати участь у передвиборчій
агітації.
У разі призначення судді
членом Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України він
відряджається для роботи в цих органах на постійній основі. За членами цих
органів - суддями зберігаються гарантії матеріального, соціального та
побутового забезпечення, визначені законодавством для суддів.
Суддю за його заявою може
бути відряджено для роботи у Національній школі суддів України, а суддю,
обраного головою чи заступником голови Ради суддів України, - до Ради суддів
України, із збереженням розміру суддівської винагороди за основним місцем
роботи та встановлених законом доплат.
Суддя повинен дотримуватися
вимог щодо несумісності, визначених законодавством у сфері запобігання
корупції. Відрядження на роботу до Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної
комісії суддів України, Національної школи суддів України, Ради суддів України
не вважається сумісництвом.
Виключно, з огляду на
зазначені вище положення Конституції
України та Закону України
«Про судоустрій і статус суддів» здійснює
свою діяльність Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Зокрема, про статус суду,
як державної організації (установи, закладу) свідчить графа
«організаційно-правова форма». У свою чергу, незалежність суду гарантується Конституцією і
законами України. Вплив на суддю у будь-який спосіб забороняється. Тому
твердження щодо відсутність у суду статусу незалежного можуть бути підтверджені
доказами, які б свідчили про конкретні фактичні обставини, щодо впливу на суд
чи суддю, інакше, такі твердження є необґрунтованими.
При цьому, позивачем не
наведено жодних обґрунтованих доводів щодо упередженості судді Калугіної Н.Є.
щодо розгляду даної адміністративної справи та наявності інших підстав для
відводу судді, визначених статтями 36 та 37 КАС України.
Суд зауважує, що відвід -
це процесуальний інститут, що містить умови, за яких особа не може брати участі
у конкретній справі. Головна мета відводу - гарантування безсторонності суду,
зокрема, щоб запобігти упередженості судді (суддів) під час розгляду справи.
Стандарт безсторонності
ґрунтується, насамперед, на тому, що судді мають розглядати справи на основі
фактів та згідно з законом, без жодних обмежень, неналежного впливу,
спонукання, тиску, погроз чи втручань, прямих чи непрямих, з будь-чийого боку
або з будь-якої причини. Також неупередженість стосується способу мислення або
ставлення суду до питань і сторін у конкретній справі. Тож слово
"неупереджений" передбачає виключення (усунення) розумних та
обґрунтованих сумнівів щодо упередженості судді, як реальної, так і
суб`єктивної.
Варто зауважити, що жодна
норма національного права не визначає зміст нормативної конструкції "неупередженість"
(безсторонність) судді", а тому під час з`ясування основних критеріїв
неупередженості за потрібне керуватися джерелами міжнародного права, зокрема
принципами, сформульованими у практиці Європейського суду з прав людини.
Згідно з усталеною практикою
Європейського суду з прав людини обґрунтованість підстав для надання висновку
щодо безсторонності суду для мети пункту 1 статті 6 Конвенції має
встановлюватися згідно з:
(і) "об`єктивним
критерієм", який передбачає, що встановлення наявності упередженості суду
(суддів) має бути визначено окремо від поведінки судді, тобто має бути
з`ясовано, чи є очевидні факти, що можуть поставити під сумнів його
безсторонність. Своєю чергою вирішальне значення має саме наявність відповідних
обставин, підтверджених належними та допустимими доказами, які свідчать про
обґрунтованість сумніву в неупередженості суду, а позиція зацікавленої сторони
є важливою, але не вирішальною;
(іі) "суб`єктивним
критерієм", який вимагає оцінки реальних дій окремого судді під час розгляду
конкретної справи і тільки після встановлення фактів у поведінці судді, які
можна кваліфікувати як прояв упередженості, можливо поставити під сумнів його
безсторонність. Тому особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано
доказів іншого.
При визначенні наявності у
відповідній справі законних підстав сумніватися в безсторонності певного судді
позиція особи, про яку йдеться, має важливе, але не вирішальне значення.
Вирішальне значення при цьому матиме можливість вважати такі сумніви об`єктивно
обґрунтованими, іншими словами, "має не лише здійснюватися правосуддя - ще
має бути видно, що воно здійснюється". Адже йдеться про необхідність
забезпечення довіри, яку суди в демократичному суспільстві повинні вселяти у
громадськість (Рішення ЄСПЛ у справі "Мироненко і Мартенко проти
України", "Олександр Волков проти України").
У висновку №3 (2002) КРЄС
для Комітету Міністрів Ради Європи підкреслюється, що мета, для досягнення якої
повноваження надані суддям, - дати їм можливість здійснювати правосуддя шляхом
застосування закону, забезпечуючи право кожної людини реалізовувати належні
йому права та/або законні інтереси, яких вона була або може бути несправедливо
позбавлена.
Отже, прийняття
процесуальних актів, а також дії суду під час розгляду справи належать до сфери
правосуддя і можуть бути оскаржені лише в судовому порядку відповідно до
процесуального законодавства України. Позасудовий порядок оскарження дій чи
актів, що стосуються здійснення правосуддя, неможливий. Правову оцінку дій суду
під час розгляду справи, перевірку законності та обґрунтованості прийнятих
судових рішень має виключно відповідний суд згідно процесуальним законодавством
в межах провадження відповідної справи.
Право на подання заяви про
відвід судді є однією з гарантій законності здійснення правосуддя і
об`єктивності та неупередженості розгляду справи, оскільки статтею 6 Конвенції
про захист прав і основних свобод людини закріплено основні процесуальні
гарантії, якими може скористатися особа при розгляді її позову в національному
суді і до яких належить розгляд справи незалежним і безстороннім судом,
встановленим законом.
Разом з тим, необхідно
зауважити, що для відведення судді необхідно обґрунтувати наявність обставин,
які об`єктивно можуть вказувати на можливу упередженість. Обставини, які були
покладені в основу заяви про відвід, повинні бути доведеними.
Враховуючи викладене,
заявлений відвід має бути вмотивований, тобто містити відповідні аргументи та
докази, які підтверджують наявність підстав для відводу.
Однак, подана позивачем заява
про відвід судді Калугіної Н.Є. таких аргументів та доказів не містить.
При цьому, не можуть бути
підставами для відводу судді дії суду під час розгляду справи, заяви, які
містять лише припущення про існування відповідних обставин, не підтверджених
належними і допустимими доказами чи процесуальні рішення судді під час
здійснення правосуддя.
Отже, для підтвердження
порушення (або можливого порушення) суддею принципу неупередженості, заявнику
потрібно довести наявність відповідних зазначених вище суб`єктивних та/або
об`єктивних елементів стандарту неупередженості (зокрема, але не винятково,
йдеться про такі ознаки як особисте переконання та поведінка конкретного судді,
що вказують на його безпосередню зацікавленість у результатах розв`язання
справи, неналежне забезпечення конкретним судом та його складом, визначеним для
розгляду справи, дотримання процесуальних прав і свобод сторін та осіб, які
беруть участь у справі тощо).
Зазначене відповідає
правовій позиції Верховного Суду, висловленій в ухвалі від 17.07.2020 у справі
№826/11409/17.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС
України, при виборі і застосуванні норми права до
спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права,
викладені в постановах Верховного Суду.
Наведене вище свідчить про
відсутність підстав вважати обґрунтованими підстави для відводу судді Калугіної
Н.Є., що викладені в заяві позивача про відвід, у
зв`язку із чим судом не встановлено обставин які б підтверджували, що заявлений
спір буде розглянуто упереджено або необ`єктивно, отже, заявлені підстави для
відводу є необґрунтованими.
Згідно з ч. 4 ст. 40 Кодексу
адміністративного судочинства України,
якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про
такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного
засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до
складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому
частиною першою статті 31 цього
Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
За змістом ч. 1 ст. 31 КАС
України, визначення судді, а в разі колегіального
розгляду - судді-доповідача для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною
судовою інформаційно-телекомунікаційною системою під час реєстрації документів,
зазначених в частині другій статті 18 цього
Кодексу, а також в інших випадках визначення складу
суду на будь-якій стадії судового процесу, з урахуванням спеціалізації та
рівномірного навантаження для кожного судді, за принципом випадковості та в
хронологічному порядку надходження справ.
Згідно з п. 11 ст. 40 КАС
України, питання про відвід вирішується невідкладно.
Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду,
здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання
по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше
десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза
межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового
провадження.
З огляду на вищенаведене,
беручи до уваги, що заява відповідача про відвід судді є необґрунтованою, суд
дійшов висновку про необхідність вирішення питання про відвід суддею, який не
входить до складу суду, що розглядає дану справу та передати справу для вирішення
питання про відвід в порядку, встановленому ч. 1 ст. 31 КАС
України.
На підставі вищевикладеного
та керуючись ст. 36 - 37, ст. 39-41, ст. 294 Кодексу адміністративного
судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву про відвід судді
Калугіній Н.Є. в адміністративній справі № 160/29241/24 - визнати
необґрунтованою.
Передати матеріали
адміністративної справи № 160/29241/24 для визначення складу суду для вирішення
питання про відвід судді Калугіної Н.Є., відповідно до ст. 31 КАС
України.
Ухвала суду набирає
законної сили відповідно до вимог статті 256
Кодексу адміністративного судочинства України та
окремо не оскаржується.
Суддя Н. Є.
Калугіна
https://reyestr.court.gov.ua/Review/123981195
Немає коментарів:
Дописати коментар